انگلیسی کودکان و نوجوانان

توانایی سریعتر و بهتر کودکان در یادگیری زبان خصوصا در سنین زیر 7 سال بر کسی پوشیده نیست و تقریبا تمام پژوهش‌ها و مقاله‌ها درباره این موضوع به این نتیجه رسیده‌اند که فراگیری زبان در سنین پایین‌تر راحت‌تر است و با بالا رفتن سن مهارت زبان آموزی سخت تر و کندتر می‌شود.
علاوه بر راحتی در آموزش زبان به کودکان دلایل دیگری مانند افزایش اعتماد به نفس کودک، بالا رفتن توانایی مغز در تصمیم‌گیری و خلاقیت باعث شده تا دوره‌های زیادی با متد‌های مختلف بر اساس پایه‌های علمی برنامه‌ریزی شده باشد تا آموزش زبان به مفید‌ترین شکل از سنین کم به کودکان داده شود.
آکادمی زبان لوتوس به عنوان به‌روزترین آکادمی استان یزد با اهمیت بر آموزش کودکان به صورت اصولی و بهره‌گیری از مجرب‌ترین اساتید استان سعی دارد تا بهترین و مفیدترین دوره‌ها را به صورت حضوری و غیر حضوری برای همشهریان عزیز فراهم کند.

دوره های

دوره Pokets

در موسسه زبان لوتوس دوره Pokets که به جرات از معروفترین و بهترین کتاب‌ها برای آموزش سنین 6-3 سال است استفاده می‌شود. این مجموعه توسط “باربارا هوجل” و “ماریو هررا” توسط انتشارات “Pearson” در سه سطح تالیف شده و با تکیه بر روش تدریس پنج مرحله‌ای، برنامه درسی ارزش محور، پروژه‌های علمی و سرگرم کننده، کتاب‌های کار خواندن و نوشتن و CD-ROM مخصوص زبان آموز باعث می‌شود در محیطی شاد مهارت‌ها و زبان کودکان تقویت ‌شود.

هر پکیج از دوره Pokets شامل موارد زیر است:

 1. کتاب زبان آموز
 2. کتاب کار همراه با فایل های صوتی
 3. کتاب مدرس
 4. سی دی صوتی
 5. کارت های تصویری
 6. پوستر

در تمام سه سطح این دوره کودکان علاوه بر یادگیری مطالب در زمینه‌های: کلاس درس، بدن، خانواده، حیوانات خانگی، غذا، طبیعت، زندگی اجتماعی و فردی، احساسات، نمایشگاه، افرادی که می‌شناسیم، حیوانات باغ وحش، لباس‌ها و … آموزش گرامر، نوشتن و خواندن هم تدریس می شود که در پایان دوره زبان آموزان به سطحی از دانش کلمات و گرامر رسیده‌اند که به راحتی و اعتماد به نفس میتوانند درباره موضوعات ابتدایی صحبت کنند.

دوره Big English

مجموعه کتاب‌های Big English که یکی از بهترین و کاملترین دوره‌های آموزش زبان است که در 7سطح برای رده سنی 6 تا 13 سال و به لهجه آمریکای استفاده می‌شود.این مجموعه توسط “لینت انسل” و “لیزا بروم‌هد” تالیف و از انتشارت معروف “Pearson” منتشر شده که توانسته با استفاده از ویژگی‌های فوق‌العاده خود به یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های آموزش زبان در سراسر دنیا تبدیل شود.

از ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد این مجموعه استفاده از روش CLIL (Content and Language Integrated Learning) است در این روش مطالب دیگر مانند جغرافیا، علوم، ریاضیات، هنر و … از طریق زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود که باعث افزایش اعتماد به نفس، گسترش دید و بالا رفتن توانایی مکالمه در زبان‌آموز می‌شود.

افزایش مهارت‌های قرن 21 زبان‌آموز، شادابی و انگیزه به دلیل آغاز هر درس با موزیک، آموزش لغات در بافت موزیک و ارائه گرامر به صورت ناخودآگاه از دیگر ویژگی‌های مخصوص به این دوره است.

پکیج Big English شامل موارد زیر است:

 1. کتاب دانش آموز
 2. کتاب کار
 3. لوح فشرده
 4. کتاب مدرس
 5. کتاب آزمون و ارزیابی(1تا5)
 6. فایل صوتی کتاب آزمون و ارزیابی
 7. نرم افزار امتحانی

دوره Teen 2 Teen

کتاب‌های Teen 2 Teen یک مجموعه 4 سطحی و به لهجه آمریکایی است که توسط Joan Saslow, Allen Ascher ،نویسندگان کتاب‌های تاپ‌ناچ طراحی و برای نوجوانان بین 13 تا 16 سال توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است. این مجموعه با دارا بودن یک برنامه آموزشی منظم و ساده باعث شده تا استفاده از زبان مادری در کلاس‌ها به حداقل برسد و زبان‌آموزان با درک زمینه‌های کلیدی به تدریج به ساختارهای چالش برانگیز پا گذارند.

کتاب‌های Teen 2 Teen با ویژگی‌های بی‌نظیری مثل: مکالمات طبیعی و استفاده از اصطلاحات روزمره و رایج جوانان، ساختار تدریس منسجم و راحت، تمرین‌های اضافه، آزمون‌ها و بسته جامع پشتیبانی، استراتژی‌های خواندن و نوشتن در سطوح بالا، طرح موضوعات فرهنگی و جهانی مناسب جوانان و … را دارد که باعث می‌شود در پایان دوره زبان‌آموز توانایی نوشتن و مکالمه در موضوعات پیچیده و استفاده از دایره لغاتی وسیعی را داشته باشد.

پکیج Teen 2 Teen موارد زیر را داراست:

 1. کتاب دانش‌آموز
 2. کتاب معلم
 3. فایل‌های صوتی
 4. فایل‌های تصویری
 5. نرم افزار دانش‌آموز
 6. نرم افزار معلم

دوره Magic Phonics

این دوره جهت آموزش به کودکان 6 تا 9 سالی تعبیه شده که قبلا تجربه یادگیری زبان را نداشته‌اند و برای اولین بار آموزش زبان را تجربه می‌کنند. این کتاب‌ها توسط دکتر مولودی و بر اساس نیازهای کودکان ایرانی تالیف و توسط انتشارات غزال جوان منتشر شده تا با تمرکز بر خواندن و نوشتن اصول نگارشی را به زبان‌آموزان بیاموزد. همچنین این دوره‌ها در کنار خواندن و نوشتن، به واسطه چارت آموزشی دقیق و گام به گام با مبنای لهجه آمریکایی به گونه‌ای طراحی شده تا بیش از 1000 واژه انگلیسی و عبارت را در قالب آهنگ‌های شاد به کودکان آموزش دهد تا مهارت گفتاری و شنیداری آنها نیز تقویت گردد.

از برتری‌ها و مزیت‌های این دوره استفاده از طراحی و گرافیک شاد، موزیک‌های پر نشاط و به تصویر کشاندن حروف از طریق نقاشی و کاردستی است که باعث شده کودکان و به ویژه خردسالان با این دوره ارتباط زیادی برقرار کرده و راه آموزش را کوتاه‌تر و ساده‌تر طی کنند و اعتماد به نفس بالاتری داشته باشند.