دوره های بحث آزاد

مشکل اصلی اغلب زبان‌آموزان در حین یادگیری یا حتی پس از یادگیری کامل زبان عدم برقراری ارتباط از طریق مکالمه‌ و پایین بودن سطح مهارت شنیداری و گفتاری است که به دلایل مختلفی مثل عدم اعتماد به نفس زبان‌آموز، نبود تمرین‌های گفتاری و شنیداری لازم در کلاس‌ها یا حتی بد بودن شیوه آموزش به وجود می‌آید.
نداشتن توانایی استفاده از زبانی که سال‌ها برای فراگیری آن زمان گذاشته شده بزرگترین مشکل مشاهده شده در فارغ‌التحصیلان زبان است به گونه‌ای که فرد در تمام آزمون‌های کتبی یا تستی بالاترین نمره‌ها را کسب می‌کند اما در آزمون‌های شفاهی با مسئله روبرو می‌شود!

چرا

تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری، در صورت کامل بودن بقیه مهارت‌ها، فقط و فقط از طریق تمرین و قرارگرفتن در موقعیت مکالمه است که به وجود می‌آید و تا زمانی که فرد در این موقعیت‌هایی نباشد قرار نیست به صورت تئوری این مهارت‌ها کسب یا خود به خود ایجاد شوند.

کلاس‌های بحث آزاد از طریق بحث و گفت و گو بر روی موضوعات مختلف باعث تقویت مهارت‌های شنیداری (Listening) و گفتاری (Speaking) زبان‌آموزان می شوند. علاوه بر تقویت این دو مهارت که هدف برگزاری این کلاس‌ها هستند؛ کلمات جدید و رفع اشکالات گرامری هم در این کلاس‌ها به زبان‌آموز آموخته می‌شود.

تسلط و داشتن توانایی اظهار نظر در مورد مسائل مختلف، افزایش اعتماد به نفس و آشنایی با لغات تخصصی حوزه‌های مختلف از دیگر مزیت‌های این دوره‌ها هستند.

کابردها و و دلایل اصلی زیادی برای شرکت در دوره‌های بحث آزاد وجود دارد مانند:

  1. باعث روانتر صحبت کردن و تقویت اعتماد به نفس در توانایی مکالمه می‌شود
  2. گفت‌وگو‌ها بر اساس بیان موضوعات مختلف برنامه‌ریزی و مطرح ‌می‌شوند
  3. دایره واژگان زبان‌آموزان با کلمات و اصطلاحات مطرح شده توسط اساتید افزایش پیدا می کند
  4. این دوره‌ها باعث کاهش زمان فکر کردن قبل از بیان جمله و یا مطلب می‌شود که همین موضوع تسلط بیشتر در برقراری مکالمه را ایجاد می کند.
  5. آشنایی و تسلط بر ضرب‌المثل‌های گوناگون را به همراه دارد.
  6. زبان‌آموز با نحوه آغاز و مدیریت کلی یک بحث و گفت‌وگو آشنا می‌شود.

چرا

ما در لوتوس با برگزاری دوره‌های بحث آزاد به دنبال تقویت‌ مهارت‌های افراد و پیشرفت آنها تا تبدیل شدن به یک انگلیسی زبان مادرزاد هستیم.
حضور افراد بالاتر از سطح Intermediate و در سطوح مختلف برای شرکت در این دوره‌ها آزاد است، افرادی که توانایی اولیه در استفاده از ساختار جملات و کلمات ابتدایی برای طرح موضوع یا بیان نظرات خود را دارند تا بتوانند در حد پایه ارتباط برقرار کنند و سپس با مشارکت بیشتر این توانایی‌های خود را نیز افزایش دهند.
تنوع سطوح افراد هم در این دوره‌ها باعث پیشرفت افراد در حین برگزاری دوره‌ها می‌شود.
همچنین موضوع محور بودن دوره‌های لوتوس باعث آشنایی هرچه بیشتر افراد با مهارت‌های مختلف در آن موضوع می‌شود. موضوع مطرح شده در این دوره‌ها بسته به نوع دوره به 2 صورت است:

  • از روی کتاب‌های مخصوص این دوره‌ها به پیشنهاد اساتید
  • به صورت یک موضوع مطرح شده توسط استاد یا با خواندن کتاب و دیدن فیلم باشد.

دوره‌های

آموزشگاه زبان لوتوس با هدف به روز بودن تصمیم به برگزار‌های کلاس‌های آنلاین خود گرفته بود که با اتفاقات اخیر مربوط به ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرکز بیشتری بر برگزاری این کلاس‌ها گذاشته است و توانسته با غیر حضوری کردن تمام فرآیند‌های خود از ثبت نام تا شرکت در کلاس گام مهمی در مسیر آموزش آنلاین و حفظ سلامت جامعه بردارد. تمام دوره‌های آموزشی لوتوس به صورت غیرحضوری و در بستر امن و اختصاصی لوتوس انجام می‌شود و دوره‌های بحث آزاد نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
در صورت تمایل برای شرکت در دوره‌های بحث آزاد لوتوس شما می‌توانید از طریق منو ثبت‌ نام آنلاین به صورت غیر حضوری ثبت نام کنید.
و یا در صورت داشتن سوال یا مشکل خاصی در جریان ثبت نام با شماره 91014045-035 تماس بگیرید یا با صفحه ما در اینستاگرام به آدرس lotuslc.yazd@در میان بگذارید.