زبان آلمانی

بالا رفتن تقاضای زبان آلمانی در سال‌های اخیر نشان دهنده افزایش اهمیت این زبان در سطح جهان است؛ افزایش تجارت با آلمان یک از غول‌های اقتصادی دنیا و بیشتر شدن مهاجرت به کشور‌های آلمانی زبان جهت تحصیل یا اقامت را شاید بتوان دو دلیل عمده در این افزایش درخواست‌ها دانست. هرچه که باشد مزایای زبان آلمانی هم به محکم‌تر شدن تصمیم زبان آموزان آلمانی اضافه می‌کند مزایایی مثل دسترسی به منابع آکادمیک وسیع، یادگیری آسان و ….

شاید در این بین افرادی هم باشند که با تصور سخت بودن این زبان قید آن را بزنند و بیخیال یادگیری آن شوند، اما خبر خوب این است که زبان‌ آلمانی به دلیل داشتن ریشه‌های مشترک با زبان فارسی و شباهت‌های زیاد با زبان انگلیسی آنقدر هم سخت نخواهد بود البته به شرط داشتن یک برنامه آموزشی صحیح و یک متد اصولی

دوره‌های

دوره‌های تدریس شده در آکادمی لوتوس دوره Menschen است که از انتشارات Hueber منتشر شده است و به عنوان یکی از بهترین و مقبولترین کتاب‌های آلمانی در دنیا و جامعه آموزشی شناخته می‌شود.
کتاب‌های Menschen با رعایت اصول سیستم اوپایی از سه مقطع A1 ، A2 و B1 تشکیل شده که هر مقطع طی دو جلد و از سطح 1.Menschen A1 به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود.
انتخاب بهترین برای این کتاب به دلیل طرح موضوعات آموزشی در قالب بیان داستان می‌باشد که بر اساس یافته‌های علم روانشناسی بیان موضوعات در قالب داستان میتواند احساسات را درگیر و به یادگیری زبان کمک کند. محتوای کتاب شامل بخش‌های مختلف مکالمه، فایل‌های صوتی به همراه لغات و تصاویر است.به اضافه مطالب اصلی تمرین‌ها، بازی‌ها و فایل‌های ویدیویی وجود دارند که در کنار تست مهارت‌های نوشتاری، انشاء و مکالمه محتوای آموزشی کتاب را بدون پیچیدگی تا سرحد امکان غنی و پربار کرده است.
آموزش صحیح و رساندن درک صحیح از دستور زبان به زبان‌آموزان از مهمترین قسمت های یادگیری زبان‌های خارجی به ویژه زبان آلمانی است، که کتاب Menschen با تدوین دستور زبان آلمانی به صورت پله‌ای از ساده تا پیشرفته و سطح بندی شده گامی بزرگ در در این راه برداشته است.

 1. متن
 2. لغات متن
 3. نکات گرامری
 4. مکالمات روزمره
 5. لغات مربوط به مکالمات روزمره
 6. پاسخ تمرینات

کتاب‌های Menschen با تکیه بر داستان‌ها، گفت و گو شخصیت‌ها و اصطلاحات روزمره به همراه لغات و تصاویر و ادوات اضافی کتاب مانند DVD تمرکز بیشتری بر تقویت مهارت مکالمه زبان‌آموزان دارد تا گرامر یا هر بخش دیگری به گونه‌ای که هر فردی که به دنبال مکالمه است Menschen اولین پیشنهاد اساتید به او است.

به صورت زیر است:

تمامی سطوح A1 تا B1.2 به صورت واحد از 4 بخش 3 درسه به همراه بخش‌های اضافی تشکیل شده؛ هر درس دارای 4 صفحه است که یک الگوی شفاف و تکرار شونده را دنبال می‌کند:

 • هر درس با یک موقعیت جذاب شروع می‌شود که معمولا به همراه فایل صوتی است، فایلی که به معرفی موضوع درس می‌پردازد و باعث برانگیختن احساسات و جذابیت برای زبان‌آموز می‌شود.
 • دو صفحه بعدی به معرفی لغات جدید در زمینه موضوع درس و ساختار تلفظ آنها به وسیله گوش دادن و خواندن متن‌های معتبر می‌پردازد.
 • لغات هر درس به همراه یک واژه‌نامه تصویری نمایش داده می‌شود تا به یادماندنی و واضح باشد.
 • تمرینات نوشتاری، مکالمه و مینی پروژه‌ها ساختار درس را به صورت خلاصه تکمیل می‌کنند.
 • چهار بخش اضافی اطلاعات جالبی را به وسیله مجله، فیلم، پروژه و موسیقی به زبان‌آموزان می‌دهد.
  و بخش نتیجه‌گیری و ارزیابی که به عنوان بخش‌های کمکی جهت پیشرفت زبان‌آموزان است و به بررسی سطح علمی آنها کمک می‌کند.